czwartek, 20 października 2016

Pax. Myling - Asa Larsson & Ingela Korsell. Henryk Johnsson

Opis
3 tom niesamowitej serii, którą kocham zawitał już u mnie w domu. Tym razem bractwo kruków ma nie lada wyzwanie. Od samego początku zaczyna się dziać. Po ataku impów Damir musi się zmienić w wilkołaka i zdjąć pętę gneipnir czego się bardzo obawia jednak ryzykuję i wszystko przechodzi sprawnie. Następnie tajemnicza postać, która zaczyna straszyć na przyjęciu urodzinowym a następnie w szkole na dyskotece. Atakuje dzieci. Kim okaże się ta bestia? Czy Estrid uda się powstrzymać tą opętaną dziewczynę i uratuje Loke i Tove? I kim do cholery jest Iris?

Pierwsze wrażenia
Książka od pierwszych stron pochłonęła mnie każdym słowem. Jak już powtarzam za każdym tomem uwielbiam tą serie i już się obawiam co będzie jak się skończy. Kiedy zawsze piszę, że mam nadzieję iż kolejne tomy tej serii będą coraz lepsze i będzie więcej akcji to się nie mylę. Są po prostu cudowne i coraz lepsze. Już nie mogę się doczekać czwartego tomu!!!

Bohaterowie
Bohaterowie pierwszoplanowi przeżywają dużo przygód, a główne akcje są przedstawione z kilku perspektyw. Alrik jak i Viggo to wybuchowi chłopcy, którzy lubią być wszędzie. Drugoplanowe postacie są unormowane jednak mają magiczne wątki co dodaje całej akcji powiewu świeżości i napięcia.

Fabuła i gatunek
Fabuła całej książki mknie niczym konie galopem. Pochłania się te opowiadanie rozdziałami i ciągle jest za mało. Co do gatunku to na pewno jest fantasy jednak są wątki horroru co wywołuję ciarki. Nie kiedy włosy na rękach stają dęba, a pot płynie po czole. Niekiedy pęka się ze śmiechu podczas tekstów jednego z braci.

Okładka, czcionka i styl pisania
Okładka jest superowa. Zdradza scenę z opowieści. Bardzo fajnie dobrana kolorystyka i kontrast. Czcionka jak we wszystkich tomach jest duża przejrzysta, urozmaicona obrazkami pod postacią komiksów scenkowych. Styl pisania kocham, kocham i jeszcze raz kocham!!!


Plusy i minusy
Plusy:
   *przejrzystość tekstu
   *wartkość akcji

Minusy:
   *błędy literowe w niektórych wyrazach
   *zbyt krótkie tomy ( bo jak fajne to za mało :P)

Podsumowując

Musze mieć kolejne tomy i zachęcam po sięgnięcie tej serii po mimo to iż jest przeznaczona dla młodszych nastolatków.

Tytuł: Pax. Myling
Autor: Asa Larsson & Ingela Korsell. Henryk Johnsson
Ilość stron: 198
Ocena 10/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.