sobota, 28 maja 2016

#2 Talon - Julie Kagawa

Opis
Młoda Ember Hill zostaje wysłana do Kalifornii pod ludzką postacią, aby się za klimatyzować i poznać ludzkie życie. Jednak gdy spotyka Garreta jednego z Zakonu św. Jerzego, który poluje na smoki jej życie przybiera większego tępa. Dziewczyna zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia z odwzajemnieniem jednak próbują tego nie okazywać. Kiedy Garret odkryje, że Ember jest smokiem wszystko wywraca się do góry nogami. Kto przeżyje dwu metrowy smok czy mizerny chłopak z bronią? A może jednak nic się niestanie?

Wrażenia przed i po przeczytaniu.
Przed przeczytaniem byłem bardzo ciekawy co mogę się po tej książce spodziewać zwracając uwagę na to, że jest pisana z 3 perspektyw. Od samego początku, gdy tylko pojawił się Garret znienawidziłem go. Jednak na koniec książki dostał ode mnie plusa. A za co? Tego się dowiecie jak ją przeczytacie ;)

Okładka, czcionka i styl pisania.Okładka jest super. Pod palcami czuć jak by się dotykało skórę smoka. Urzekła mnie sobą wizualnie jednak w praktyce lepiej jak by była w twardej oprawie, ponieważ folijka lubi się zadzierać


Czcionka i rozdziały fajne pooddzielane. Jak widać na zdjęciu litery duże, przejrzyste. Brak błędów. Bardzo miło i szybko się czyta.


2 komentarze :

 1. Kurcze ja taka miłośniczka smoków, jeszcze nie czytałam. Okrywam się płaszczem hańby i muszę zrobić zakupy w księgarni ;) Skoro polecasz to tym bardziej.
  Muszę się dowiedzieć dlaczego dostał od ciebie plusa! ;)
  Ta okładka jest po prostu bajeczna i bardzo klimatyczna. Zakochałam się w niej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałem, fajna książka.
  Moja rada: staraj pisać się trochę bardziej wyczerpująco.

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.