wtorek, 15 marca 2016

Spirit Animals - recenzja początku niesamowitej serii

Spirit Animals - początek niesamowitej serii. Przyciąga fanów fantastyki.

Opis książki
Czworo przyjaciół staje do walki z siłami zła. Przeżywają dużo ciekawych i trzymających w napięciu przygód. Towarzyszą im legendarne bestie - potężny wilk (Briggan), bystra sokolica (Esix), mądra panda( Jhi) i  bystra lamparcica (Uraza). Muszą ocalić Erdas i odkryć potężne więzi ze swoimi zwierzoduchami by odnaleźć dwanaście medalionów od legendarnych bestii. Czy im się to uda? Czy uda im się przezwyciężyć zło? O tym przekonajcie się sami. :)

Wrażenia w trakcie czytania i po
Po przeczytaniu recenzji tej książki zakochałem się w niej i nie mogłem się doczekać aż ją przeczytam. Kiedy dostałem ją od babci od razu wgłębiłem się w jej strony. Strona za stroną posuwały mnie do kolejnych rozdziałów. Kiedy byłem już przy końcu pierwszej części byłem strasznie rozczarowany że to już koniec, że już nie będzie niesamowitych przygód w roli z Esix czy Urazą, jednak pewnego dnia ujrzałem że jest już druga część tej serii. Ucieszyłem się bardzo z tego powodu i z niepokojem czekałem żeby ją kupić. Jednak okazało się że moja siostra była szybsza i mi ją kupiła. Od razu dosiadłem do niej i przemknąłem przez nią. Po przeczytaniu obu części mogę stwierdzić że bardziej podobała mi się pierwsza część była żywsza, więcej się działo.Okładka, styl pisania, rozdziały
Zacznijmy od okładki. Bardzo mi się podobają oby dwie okładki. Zakochałem się w nich. 
Styl pisania autora jest przecudowny. Zachęca każdym rozdziałem do dalszej kontynuacji, zawsze coś się dzieje, dużo zwrotów akcji.
Rozdziały są nie za długie przyozdobione specyficznym znakiem. Czcionka jest duża co pozwala szybciej czytać. A co najciekawsze każdą książke pisze inny autor.
Tytuł - Zwierzoduchy i Polowanie
Autor - Brandon Mull i Maggie Stiefvater
Wydawnictwo - Foksal
Ilość stron - 254 i 235
Ocena - 10/10


Mam już trzecią część w domu jednak nie mam kiedy jej zacząć czytać. Mam nadzieje że już niedługo pojawi się recenzja tej właśnie książki. Jeżeli wy przeczytaliście te książki dajcie znać jakie sa wasze wrażenia po ich przeczytaniu. Do usłyszenia ;)2 komentarze :

  1. Książka nie za bardzo w moim guście, ale może kiedyś skuszę się by ją przeczytać i dać jej "szansę" ;) Czas pokaże.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trzymam kciuki żeby się udało. Wiem jak to jest zmusić się do czegoś czego się nielubi ale nieraz warto spróbować bo może wtedy do przekonasz do tego ;) Życzę powodzenia i czekam na relację z przeczytania książki :D

      Usuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.