sobota, 3 września 2016

Magisterium. Próby Żelaza - Cassandra Clare, Holly Black

Opis
Call to dwunastoletni chłopiec mieszkający z ojcem, który dawniej był magiem jednak po śmierci swojej żony porzucił magie i postanowił wychować syna na porządnego i normalnego człowieka. Pewnego dnia kiedy chłopak dostaje obowiązkowe wyzwanie na test z Magisterium ojciec za wszelką cenę próbuje nakłonić chłopca, żeby ten oblał test, a następnie zapomniał o szkole. Pomimo najgorszego wyniku Call dostaje się do szkoły pod przywództwem wielkiego Mistrza Rufusa. W szkole chłopak zaprzyjaźnia się z Aaronem i Tamarą, z którymi wspólnie zmagał się z trudami na coraz cięższych egzaminach. Jednak nadszedł moment, kiedy okazało się iż Aaron nie jest zwykłym magiem a jego życie jest w niebezpieczeństwie. Czy Magisterium uda się obronić chłopaka przed mrokiem?
Wrażenia przed i po przeczytaniu
Jestem bardzo mile zaskoczony fabułą tej książki. Autorka wybrała czasy późnej współczesności co bardzo fajnie komponuje się z bohaterami. Do gustu najbardziej przypadł mi Call, który po mimo protestów ojca wybrał się do szkoły by odbębnić test i wrócić do domu, jednak po pewnym czasie ma wątplikwości czy jednak nie zostać kolejnych parę lat i się nie doszkolić. Na pewno sięgne po kolejne tomy tej serii i spędze z nią miłe chwilę :)
Okładka, czcionka i styl pisania
Okładka jest dosyć ciekawa ponieważ zdradza chodź by głównych bohaterów całej książki. Czcionka jest przeciętna bardzo miło i fajnie się ją czyta. Autorki połączając swoje siły zrobiły coś co naprawdę jest warte polecenia. Oby kolejne części były tylko lepsze :) 

Tytuł: Magisterium. Próby Żelaza
Autor: Cassandra Clare, Holly Black
Ilość stron: 352
Ocena: 10/10


1 komentarz :

  1. Książka zapowiada się bardzo ciekawa. również uważam, że okładka jest idealna!

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.