poniedziałek, 21 listopada 2016

Pax. Bjera - Asa Larsson. Ingela Korsell. Henrik Jonsson

Opis
4 tom serii już przeczytany!!! A zaczęło się niewinnie kiedy Viggo postanowił obalić mit o tym, że gdy wsadzi się rękę śpiącemu do wody to się zsika do łóżka. Mit okazał się nieprawdą, a wystraszony Alrik nękanymi przez sen koszmarami na szczęście nie spostrzegł się co jego młodszy braciszek kombinował podczas jego snu. Gdy się ocknął Viggo szybko wsunął pod łóżko starszego miskę pełną wody, i modlił się aby brat się nie skapnął co on kombinował. I od tego wszystko się zaczęło. Nastał dzień sportu na, który oczywiście bracia nie chcieli bardzo ale to bardzo iść ponieważ bez ich wiedzy zostało podjęte głosowanie odnośnie tematyki zawodów. Ostatecznie wygrał golf. Tak ten nudny golf gdzie puka się kijem w piłkę, aby wpadła do dołka po prostu fascynujące! Prosili Estrid żeby zostali w domu jednak nic z tego. Musieli iść. Na sam początek zostali ośmieszeni ponieważ nie mieli swoich kiji i dostali o połowę krótsze niż inni ponieważ były tylko dziecięce. Po krótkiej rozgrzewce przystąpili do zawodów. Oczywiście Simon był jako pierwszy jako ochotnik jednak Viggo nie zważając na przykre teksty z jego strony odważa się przystąpić do rywalizacji. Pod nadzorem swojej nauczycielki wygrywa zawody i dostaje zasłużoną nagrodę, jednak po całej imprezie wszystko się komplikuję. Alrik, który wcześniej opuścił szkołę został oskarżony złodziejem. Ktoś ukradł tableta, komórkę Simona jak i wiele innych rzeczy z plecaków uczestników. Czy to na prawdę zrobił Alrik? Kim jest tajemnicza Bjera?

Pierwsze wrażenia
Ta historia jak i poprzednie tomy porwała mnie w swoją zagadkową pełną akcji przygodę od pierwszych kartek. Bardzo mi się spodobała. Podoba mi się to, iż od pierwszych stron się coś dzieję i niema momentu żeby się tu nudzić.

Bohaterowie
Bohaterowie się nie zmieniają jednak jest dwójka nowych, o których zaraz wspomnę. Jest to dwójka bliźniaków Suggen i Galten którzy lubią przygodę. Są bardzo zabawni, wysocy i nie lubią nic nie robić. Chciałbym również wspomnieć o Irys, która wydawała się dziwna jednak nie okazywała swoich cech obcym jednak okazała się wstrętnym człowiekiem co możecie się przekonać po przeczytaniu tego tomu. Na podsumowanie jeszcze parę słów o Migrenowej Maggi, która tez nie jest taka milutka jaką się wydaje w szkole i panicznie boi się pająków.

Fabuła i gatunek
Fabuła jest wartka i ma dużo akcji. Cała przygoda dzieje się w miasteczku Mariefred jak we wszystkich tomach tej serii. Zaliczymy ją do powieści przygodowych i fantastycznych, ponieważ bohaterowie ciągle się przemieszczają i występują magiczne istoty, książki i zaklęcia.

Okładka, czcionka i styl pisania
Okładka bardzo mi się podoba. Lubię mroczne klimaty do których właśnie nawiązuje. Czcionka jest duża i przejrzysta. Różnorodne obrazki uzupełniają cały tekst. Styl jak już wspominałem bardzo mi się podoba.
Znalezione obrazy dla zapytania pax bjera

Plusy i minusy

Plusy już wymieniałem w poprzednich tomach, więc tutaj się nic nie zmieniło

Minusy:
Można się domyśleć zakończenia i początku kolejnego tomu.

Podsumowując
Lekka, fajna powieść dla miłośników wielu przygód jak i akcji. Polecam z całego serducha. Bardzo lubię tą serie. Cieszę się, że kolejne tomy są lepsze od tych poprzednich.

Tytuł: Pax. Bjera
Autor: Asa Larsson. Ingela Korsell. Henrik Jonsson
Ilość stron: 207

Ocena: 9/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.